GenelGündemKuşadası HaberleriSiyaset

KUŞADASI SOKAKLARI YİNE AYNI TAS YİNE AYNI HAMAM

KADERİNE TERK EDİLMİŞ KENT GİBİ

BU NE  VURDUM DUYMAZLIK  BU NE AYMAZLIK. ?

Hemen hemen  Türkiye genelindeki belediyeler arasında yapmış olduğu konser,çalgı çengilerle neredeyse rekor denilecek seviyede birinciliği olan Kuşadası belediyesi, ne yazık ki halkın gerçek ihtiyacı olan cadde ve sokaklarında  bakım ve onarım kısmında ne yazık ki o kadar da başarılı değil.

Her gittiği yerde ve gerek meclis toplantılarında gerekse de üç beş bir  topluluk gördüğünde, Kuşadası cadde ve sokaklarına 750.000 Ton mıcır  döktükleri (  MICIR DÖKEN FİRMA  560.000  olarak açıklama yaptı  hangisi doğru bilinmez ) ve parke döşedikleri ile  övünen  ŞOVMEN Ömer GÜNEL, halkın  gözünün içine baka baka insanları kandırmaya çalışıyor.

Tarafımıza gelen telefon ihbarlarını da değerlendirerek  ve önceden de haberini yaptığımız  cadde ve sokaklarla  ilgili bir yenisi daha  eklendi.

Dün  Türkmen mahallesi Sümbül sokak ve Leylak sokak sakinlerinden tarafımıza gelen yoğun istek ve talep üzerine , gittiğimizde,durum içler acısı.

Bu gün öğle saatlerinde Sümbül ve Leylak sokakları incelemeye gittiğimizde, orada oturan bir kaç sakinlerle konuşmaya çalıştık, bir  dokunduk bin ah  işittik.

Cadde ve sokaklardan almış olduğumuz  resimlerde de görüldüğü gibi,insanlar  toz ve topraktan bu yaz sıcağında evlerinin pencerelerini balkon kapılarını açamayacak durumda olduklarını söylüyorlar.

Görüşünü aldığımız  bir kaç mahalle sakinleri dertlerini şöyle sıralıyorlar ;

” Bizlerin  suçu yaşadığımız kentin şehrin iç kısımlarda olmamız mı,Ne balkonumuzu kullanabiliyoruz nede salonda rahatça serin bir  şekilde  oturabiliyoruz. Biraz balkon kapısını  veya   pencereyi açmaya  kalktığımızda  içeriler sokaktan caddeden gelen tozdan geçilmiyor,artık her gün  balkon yıkamaktan içerilerin tozunu almaktan  kendimize zaman ayıramıyoruz. Kaç defa  Kuşadası belediyesine  sorunlarımızı bildirmemize rağmen , sorunun  çözümü için hiç bir  girişimde bulunmadıkları gibi, ne zaman bitecek sorumuza  kesin bir tarih veremeyiz  gibi pişkin pişkin cevaplar alıyoruz” dediler.

Yaz sezonunun çok yoğun geçmesiyle kendilerini bir  türlü  KUSAV’ ile birlikte çalgı çengilerden alı koyamayan,Her  gece barda gönülleri hovardaca  eğlenceden bir  türlü fırsat bulup kentin iç kısımda ki  sokak ve caddelerini hep ihmal  ettiler.

Kuşadası’nda CHP’nin kalesi olarak bilinen Türkmen mahallesi sakinleri, yaklaşan  genel ve yerel seçimlerinde,yerel idarecilerinin bu vurdumduymazlık karşısında kan kaybettiklerini, daha önceden  gözü kapalı olarak CHP’ye oy attıkları bundan sonra artık iyiden  iyiye düşüneceklerini şövanist düşünceden çıkacaklarını söylediler.

 

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Kapalı