GenelGündemKuşadası HaberleriYaşam

TİLOS TRAVEL SAMOS’A AYAK BASTI

2022'NİN İLK FERİBOT SEFERİ BU GÜN BAŞLADI.

Tüm  dünya  ile birlikte ülkemizinde etkili olan  COVİT-19 belasından dolayı Turizm e büyük darbe vurarak gerek kara yolu olsun,gerekse de Deniz  yolu ile  olan seferler iptal  edilmişti.

Tilos Travel yenilemiş olduğu feribotu ile 2022’nin ilk seferine 20 yolcusu ile bu gün başladı.Büyük heyecan ve  coşku ile demir alan Tilos Travel yetkilileri yapmış oldukları  açıklamada ;

“Bu günkü ilk seferimiz den sonra Nisan ayı boyunca Cuma ve  Pazar günleri seferlerimiz haftada  2 defa olacaktır.Mayıs ayından itibaren  seferlerimiz aralıksız  her gün 08.30 Kuşadası limanında  hareket edip 18.00’de geri dönüş  almak  kaydıyla devam  edecek.

Seyehat edecek  yolcularımız,bunu  karşılığında büyükler için 590.00-Tl küçükler  için ise 425.00.-Tl  ödeme yapacaklar.Bunun yanı  sıra  Yeşil pasaport sahipleri olmayanlar,daha   önceden vize almış olmaları gerekmektir,Kapı vize uygulaması henüz başlamadığından,yaklaşık vize  için 140-150.00,Euro vize bedeli  yatırmaları  gerekiyor. ” dediler.

Samos liman yetkililerden gelen açıklamada da şöyle denmektedir ;

Geçen Cuma günü kısıtlı bir kalkış nedeniyle iptal edilmesinin ardından bugün 20 turist Kuşadası’ndan Samos’un turistik limanına geldi. 

Davetliler için Belediyeler Arası Liman Fonu Başkanı Maria Kondili Panouraki ve seyahat acentesi Tassos Nikolaidis tarafından resepsiyon verildi. Turistlerin gelmesiyle birlikte covid-19 ile ilgili tüm güvenlik protokollerine uyuldu.

Nisan ayı için, “Sea Star Rhodes” Feribot her Cuma ve Pazar Kuşadası’ndan kalkacak, sabah saat 9.15’te Samos’un turistik limanına varacak, öğleden sonra saat 6’da Türkiye’ye hareket edecek. Mayıs ayından itibaren “Sea Star Rhodes” Pythagorion limanına yanaşacak.denildi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı