GenelGündemKuşadası HaberleriÖZEL HABERSiyaset

NE ŞAKİRMİŞSİN BEEEEE… (2)

ŞAKİR'E BİR ÇAY DA BİZDEN

 

Belediyenin her türlü rant ve israf işlerini, çalgı çengi ve  organizasyonlarının ana sponsoru  Şakir EVİZ’in  hiçte görüldüğü gibi hayır sever olmadığı yaptığı bağış ve yardımların Kuşadası ile alakalı değil değil bireysel çıkar ilişkilerine  dayandığı ortaya  çıktı.

Özellikle Ömer GÜNEL’in  belediye başkanlığından sonra  yıldızı hızla parlayan bir anda Kuşadası’nın en prestijli ve belediyenin her türlü  rant ve israf işlerinin ana sponsoru olan Şakir EVİZ’i araştırdık.

Siirt’den göç eden ve genelde inşaatlarda işçilik yapan, Şakir EVİZ’in Kuşadası siyaseti ile tanışması 1999 yılında Anavatan partisi adayı Fuat AKDOĞAN’ın CHP li belediye başkanı Engin BERBEROĞLU’na karşı desteklemeleri ve seçimin Fuat AKDOĞAN’ın kazanmasıyla Anavatan partisi destekçilerine sağladığı imtiyazla siyasetin ilk nimetlerinden faydalanmıştır.

Şezlongculuk  ve emlakçılık ile  başlayan iş hayatı  Arap sermayesini arkasına alarak hızla büyümüştü   Koyu AKP taraftarı ve Tayyip ERDOĞAN  hayranı bir aileye mensup olmasına rağmen,ne hikmetse son  beş dönemdir seçilen tüm belediye başkanlarıyla iyi ilişkiler kurduğu söylenmektedir.i

Ömer GÜNEL’in  belediye başkanı olma  ihtimalinden sonra CHP üyesi olduğu söylenen ve 2019 yılındaki yerel seçimde dahi bütün ailesinin AKP adayını desteklediği söylenen Şakir EVİZ’in bir diğer özelliğimde eş durumundan başkan yardımcısı Seyfi Seyhan SÜVARİ’ye akraba olmasıdır.

Tarafımızca merakla beklenen bir  diğer sorumuzda, ailesinin ileri derecede muhafazakarlığı  ve AKP yanlısı olduğu bilinen  bu kişinin gerçekten  CHP üyesi olup olmadığı.

Bu güne kadar hiç bir CHP etkinlik ve eyleminde görmediğimiz  bu şahsın, şayet parti üyesi ise Cumhuriyet halk partisinin ideolojisine mensup  olup olmadığı noktasındadır.

Şayet, Cumhuriyet halk partisi mensubu ise,  devletin özel imar verilmiş yerinin çok özel şartlar ve ihale ile kendisine verilmiş olaması da manidardır.

CHP li bir üyenin Facebook sayfalarında AKP li oldukları bilinen ve tahminen devlet görevlisi olmakla  beraber ,Aile bireyi olduğu söylenen  şahıs ve kişilerle  aşırı samimiyet ve ticari ilişkileri  ayrı bir merak konusu.

kişilerin ticari hayatı ve ilişkileri elbette ki bizi ilgilendirmez,Elbette ki isteyen istediği kişi ile ticaret ve dostluk kurabilir ,

Fakat, Ülkenin siyasi konjöktörü ve tarafların birbirine bakışı orta iken, hem devletten ,özel yer alacaksın, hem CHP li belediyenin bütün  kirli ve çıkar ilişkilerine sponsor olacaksın. bütün aile  bireylerin ve çevren AKP militanı iken, Sen CHP’li belediye ile bu kadar yakın ilişkiler içerisinde olacaksın.

Burası tartışılır ve elbette insanlarda  merak uyandırır.

Kendisi ile yaptığımız  telefon görüşmesinde, h,ç bir soruya cevap vermeyeceğini, yaptığı hiç bir işle  ilgili  açıklama yapmayacağını,  Yaptığı işler ve geçirdiği soruşturmalarla   ilgili  gerekli açıklamayı müfettişlere yaptığını aksi durumda, mahkemede hesaplaşacağımızı beyan  etmiştir.

Bizde beyanı doğrultusunda, Kamuoyununu aydınlatmak, bunca şaibe ve dedikoduyu bütün açıklığı  ile ortaya çıkartmak için, mahkemelerin önünde hesaplaşmayı da kabul ederek, kamuoyunun merak ettiklerini bu kadar haber  ve söylentinin gerçekliğini araştırıyoruz araştırmaya devam edeceğiz ve sormaya devam edeceğiz.

NOT = YARIN PAFTA PAFTA PARSEL PARSEL ALDIĞI İMARLAR  MİLYON MİLYON YAPTIĞI BAĞIŞLARI AÇIKLAYACAĞIZ.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı