GenelGündemKuşadası HaberleriSiyaset

OKUYUCU MEKTUBU..

VATANDAŞ'IN FERYADINA KULAK VERİN

Sevgili Orhan Çevikbaş ;

Yazılarınızın  bir bölümüne  katılmasam da , uzun zamandır okuyorum ve takip ediyorum.

Bir çoğunun da haklı ve doğru olduğuna inanıyorum. Sizden kimliğimi  açıklamadan bu yazımı, ve  ricamı Kuşadası halkı ile paylaşmanızı ve Kuşadası belediyesi ile  Büyükşehir belediyesi  yetkililerinin , gerekirse CHP genel merkezindeki yetkililerin görmesi için  gerekil çabayı göstermenizi istirham ediyorum.

Ben Güzelçamlı siteler tarafında Meşelikuyu bölgesinde uzun yıllardır esnaflık yapan sol partilere gönül vermiş son dönemlerde de  CHP’ye destek veren bir  kişi  ve aileyim.

Daha  önce yazmıştınız, dünkü yazınız üzerine de size yazma ve derdimi anlatma gereği duydum.

Yaşadığımız  bölge geçen sene Kasım ayından beri gerçekten berbat durumda, Sözde su kanallarının yapmak üzere Büyükşehir belediyesi, Eski Atakent pazarından Güzelçamlı;’ya kadar olan bütün cadde ve sokakları kazdı.

Bizi siteler sakinleri, ve esnaflar olarak yaklaşık 8-9 aydır Evimize giremez , pencerelerimizi açamaz iş yapamaz durumdayız.

Aylar öncesinden kazılan ve  üç ayda bitirileceği denilen yollar 8 aydır bir türlü tamamlanmadı ve tamamlanmıyor.

Defalarca Kuşadası belediyesi ve Büyükşehir’e bildirmemize rağmen,  bizimle  hiç bir yetkili ve belediye ilgilenmiyor.

Ne zaman yapılacağından ve  bitirileceğinden çalışanlar bile haberdar değil.

Uzun uğraşlar sonucu gençlik festival ininde  yapılacağı gerekçesiyle  10 gün öncesine kadar Sevgi plajı civarı ve Davutlara bağlanan cadde zoraki olarak 2-3- cm’lik asfaltla göstermelik olarak kaplandı.

Bu gün bütün Güzelçamlı’nın siteler bölgesinin ana bağlantı yolu olan Meşelikuyu Caddesi azıcık bir zift, üstüne  Mıcır taneleri ile  bu yazı bile zor  çıkartacak bir asfalt kaplaması yapılıyor.

Gelin görün ki Sevgi plajı bölgesinde olduğu gibi , bu bölgede de hiç bir ara sokağa girilmiyor.Çalışmalar öyle eksik ve yavaş ki bu yaz bitirilmesi mümkün görünmüyor.

Bir çok sokağa ve sitenin su kanalları hala açık mazgalları halen yok, olan mazgalların etrafı kapanmıyor, Bisikletli çocuklar kaza yapıyor, araçla giriş  mümkün değil.

Bir çok site sakini ya gelemiyor, yada gelse bile bu rezalet kaşısın da yazlıklarını terk edip geri gidiyor.

Temmuz ayına girdik,şunun şurasında  2 aylık  bir sezonumuz var, 2 sene pandemiyle uğraştıktan sonra, birde Kuşadası ve  Büyükşehir belediyesinin  bu darbesi inanın biz esnaflara günlük , haftalık  ev kiralaması yapan ev sahiplerini hatta ve hatta,evini  satmak isteyen mağdur durumdaki insanları bile çok zor durumda bıraktı.

Lütfen ve sizden rica ediyorum ;

2022 Türkiyesin de ve  Kuşadası’nda bildiğiniz savaş bölgesini andıran bu durumdan bir an evvel kurtulmamıza yardımcı olun.

Gelin kendiniz görün , görüntülerini çekin Valilik, Kaymakamlık , Belediyeler  gerekirse Bakanlıklara ve Türkiye’deki  büyük  gazete ve Televizyonlara durumumuz haber yapılsın.

Umarım  bunu okuyan yetkililer derdimize bir derman bulurlar.

SAYGILARIMIZLA.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı