GenelGündemKuşadası HaberleriSiyaset

KILIÇLAR ÇEKİLDİ

HANÇERLER KININDAN ÇIKTI.

 

Son dönemde ilçe genelinde , genel  iktidar için hazırlıklar yapılırken, yerelde de taraflar iyiden iyiye muhalefet yapmaya adeta düşman kesilmeye başladılar.

Özellikle Gazeteci ve yazar Ergün POYRAZ’ın darp edilmesi ve Mıcır olayından sonra, Kuşadası belediyesindeki bütün kirli çamaşırları sosyal medya ve basın yoluyla ortaya serilmeye başlandı.

Kuşadası halkınında parti fark etmeksizin, sesli sesli  Belediyeyi eleştirmeye başladığı bu günlerde, bazı siyasi partilerin ilçe yöneticilerinin  açıkça eleştirileri de gündemden düşmüyor.

Cumhuriyet halk partisi, henüz içinde bulunduğu durumu anlayamamış olacak  ki  suskunluğunu korurken, muhalefet yapması gereken MHP ve AKP cenahında pek fazla ses yükselmezken, özellikle CHP ile birlikte Altılı masa ortağı  olan DEVA PARTİSİ ve SAADET PARTİSİ ilçe başkanlarının Belediye  başkanı Ömer GÜNEL hakkındaki sert  söylemleri sosyal medya hesaplarına her gün yansımakta.

Genel başkanı Ümit ÖZDAĞ Kuşadası ziyareti esnasında  Gazeteci Ergün POYRAZ’a  açık desteğinden sonra ZAFER PARTİSİ İlçe başkanı Mustafa  BAYRAKTAR da çalışmaları ile beraber muhalefet dozunda iyiden iyiye    artırmış durumda.

Kuşadası tarihinde hiç bir belediye  başkanı görev süresinin dolmasına iki yıl kala hiç bu kadar ağır eleştiri  yolsuzluk ve başarısızlık haberi ile gündeme gelmemişti.

Anlaşılan o ki Kuşadası halkı ile beraber  özellikle, altılı masanın siyasi ortaklarının yerel temsilcileri de, Ömer GÜNEL ve ekibinden umudunu tamamen kesmiş durumda.

Önümüzde genel seçimlere bir yıllık bir zaman kalmışken, ve özellikle bu seçimi TÜRKİYE’NİN KURTULUŞU olarak  gören partilerin temsilcilerinin, yerel  yönetime karşı bu sert tutum ve davranışları 2024 seçimleri için siyasi tabir ile kartların yeniden dağıtılacağı anlamına gelmektedir.

Kuşadası ölçeğinde bütün bunlar olup biterken Ömer GÜNEL ve ekibinin tutumundan  kaynaklandığı söylenen ( DÜŞMAN KARDEŞLER’ce) durumun Ömer GÜNEL ve ekibi ile  beraber Cumhuriyet halk partisi ilçe başkanı Mehmet GÜRBİLEK’ide zor günlerin beklediğinin habercisidir.

Gerek halkın, gerek ise siyasi ortak olan partilerin tutumu Ömer GÜNEL’i yeni bir strateji ve yapılanma  içerisine sürüklese de bir kaç gurup hariç, CHP tabanı ve siyasi ortağı İyi Parti  tabanıyla, Kuşadası halkından pek destek gördüğü de söylenemez.

Bu durumdan kendine pay çıkartan adeta  selden kütük kapan, bazı hizipçi  ve çıkarcı  gurupların, Ömer GÜNEL etrafında toparlanmış olmaları da hem sosyal medyaya  malzeme olmakta hemde gerçek  sosyal demokrat ve CHP tabanını kendi tabirleri ile Örtgüt’ten ve CHP den uzaklaştırmaktadır.

NOT= BELEDİYE VE CHP İÇİ İÇ ÇEKİŞMELERİN İYİCE AYYUKA ÇIKTIĞI SÖYLENTİLERİ ARAŞTIRIYORUZ SİZLERİ BİLGİLENDİRMEYE DEVAM EDECEĞİZ.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı